Šventinės emocijos naujojoje Klaipėdos vaikų ligoninės poliklinikoje

01.birželio 2023

Birželio 1-oji kasmet primena apie vaikų teisę į vaikystę ir džiaugsmą gyventi. Tarptautinė vaikų gynimo diena tapo gražia proga paminėti naujosios poliklinikos atidarymą bei surengti šventę vaikams ir medikams. 

Nuo pačio ryto “Raudonos nosys Gydytojai klounai” dalino vaikams geras emocijas Klaipėdos vaikų ligoninės palatose bei poliklinikoje. Šventės startu tapo – LK Karinių jūrų pajėgų orkestro muzikiniai garsai ir iškilminga eisena su gydytojais klounais priešaky. Vaikai ir jų tėveliai buvo kviečiami rinktis į kiemelį, kur laukė jaudinanti programa. N2 mokslininkai demonstravo, kaip veikia fizikos dėsniai rodydami kvapą gniaužiančius eksperimentus su stingdančiu azotu, kokią liepsną galima sukurti iš įvairiausių dujų, o pasirodymą vainikavo išsiveržiantis spalvingų kamuoliukų griaustinis. Negalintys palikti palatų vaikai viską stebėjo per ligoninės langus.

„Kartais pamąstau, kaip būtų gera, jei nereikėtų nei ligoninių, nei poliklinikų. Kad vaikai nesirgtų ir patirtų vaikystę be sunkių išgyvenimų ar traumų. Ilgus metus bendradarbiaudami su Klaipėdos vaikų ligonine matome, kad jiems svarbu ne tik vaikų fizinė sveikata, jie nuoširdžiai nori padėti mažiesiems išbūti šį emociškai sunkų etapą. Personalas atranda būdus, kaip buvimo ligoninėje patirtį kuo labiau sušvelninti. Manau, apie tai ir primena ši diena – apie suaugusiųjų atsakomybę ne vaidinti, kad „viskas gerai“, o padėti mažiesiems išbūti – išjausti nemalonias emocijas, kad galiausiai pozityvios nugalėtų“, – mintimis dalinasi „Raudonos nosys Gydytojai klounai“ vadovė Aistė Lacitė.

Žaliuojančiame ligoninės kiemelyje tiek mažųjų, tiek suaugusiųjų širdis pavergė dainininkės ir aktorės Vilijos Matačiūnaitės dainos. Programos kulminacija tapo cirko dirbtuvės, kurių metu gydytojai klounai mokė vaikus skarelių žongliravimo meno, magiškų triukų su raudonomis nosimis, plevėsuojančių burtų su gimnastikos juostomis ir kitų cirko gudrybių. Tėveliai galėjo atsipūsti poilsio zonoje ir pasivaišinti kava.

„Dirbdami vaikų ligoninėje įsipareigojame rūpintis įvairiausiais pacientų poreikiais. Mūsų pacientai išskirtiniai, tai vaikai, kuriems reikia visko kas geriausia, saugiausia. Neužtenka pacientus vaikus tik ištirti, gydyti, slaugyti, maitinti, atlikti reabilitacijos procedūras. Lygiai taip pat svarbu palaikyti palankią gijimui atmosferą, labai svarbios geros emocijos, padedančios ištverti nemalonias procedūras, nuvejančias slogutį, nuobodulį ar namų, draugų ilgesį. Todėl esame nepaprastai dėkingi, kad turime draugų, partnerių, kurie  mūsų pacientams suteikia džiugesio, netgi padeda surengti kuo tikriausias šventes ligoninėje. Akimirkos, kai pacientai šypsosi, juokiasi, pamiršę savo negandas, yra neįkainojamos“, - sako Daina Šutrajevienė, Klaipėdos vaikų ligoninės vyriausiojo gydytojo pavaduotoja slaugai.

„Raudonos nosys Gydytojai klounai“ Klaipėdos vaikų ligoninėje lankosi kiekvieną savaitę ištisus metus. “Raudonos nosys” gyvuoja jau 13-tus metus ir pradžiugino beveik 200 tūkstančių vaikų ir senjorų. Pasitelkę juoką gydytojai klounai padeda sveikti mažiesiems pacientams vaikų ligoninėse, skaidrina senjorų kasdienybę globos namuose, padeda išveikti emocijas vaikams, patyrusiems ekstremalias situacijas: ukrainiečiams ir rytų pabėgėliams. 

abaton-monitoring