Programos senjorams

RAUDONOS NOSYS įkvepia ir suteikia neįtikėtinas galimybes

Vyresnio amžiaus žmonės dažnai kenčia dėl sumažėjusio mobilumo, suprastėjusios atminties ir sutrikusio realybės suvokimo. Gydytojai klounai bendrauja su senjorais asmeniškai, su nuoširdžia pagarba ir empatija. Klounai sugeba trūkumus paversti privalumais ir leidžia senjorams pasijusti oriais patarėjais.

Klounams dažnai prireikia auditorijos pagalbos, nes jie patenka į komiškas situacijas, iš kurių negali išsisukti. Įsitraukdami į klounų kuriamą žaidimą senjorai iš naujo atranda savo “galias” ir pasitelkę sukauptą gyvenimo išmintį padeda klounams spręsti jų problemas: ką reikai žinoti apie meilę? Kodėl klounams reikia lankytis pas odontologus? Kaip teisingai šokti valsą?

Bendravimas su klounais pažadina įkvėpimą, sustiprina pasitikėjimą savimi ir leidžia bent trumpam pamiršti rūpesčius.

*Asilankymus dalinai finansuoja ES programa „Kūrybiška Europa“ ir Lietuvos kultūros taryba.

Kodėl klounai?

  • Klouno personažas sugeba kurti tiltus tarp dabarties ir praeities bei priminti senjorams jų gabumus.
  • Klounų apsilankymai įneša netikėtumo ir džiaugsmo į senjorų rutiną. Kai ateina klounai senjorai turi progą aktyviai dalyvauti gyvenime.
  • Bendraujant su senjorais svarbiausia sužadinti pojūčius. Praėjusio laikmečio gerai žinomos dainos, pažįstamas kvapas, to meto spalvos, istorijos ar objektai – vis tai vyresnio amžiaus žmones gali bent trumpam nukelti į “senus gerus laikus”.

Kada ir kur?

Kiekvieną penktadienį gydytojai klounai lanko Senjorų socialinės globos namų gyventojus. Taip pat, pagal esamas galimybes vyksta ir į kitas įstaigas. 

Taisyklės

AKTYVUOTI
GOOGLE ŽEMĖLAPIAI

Jei turite klausimų dėl mūsų vykdomų programų senjorams - susisiekite!

Simona Nemeikšytė
Programų vadovė
T: +37065782534
abaton-monitoring