RAUDONŲ NOSIŲ veikla karantino metu

15.birželio 2020

Šalyje paskelbus karantiną reagavome iškart ir vos per savaitę vizitus ligoninėse perkėlėme į virtualią “Klounų liniją”. Jau trečią mėnesį su klounais vaizdo skambučiais gali bendrauti ne tik vaikai iš ligoninės, bet ir vaikai, kuriems šiuo metu reikia skaidresnės kasdienybės namuose.

Unikalus muzikinis spektaklis “Keliaujantis klounų orkestras” buvo pritaikytas virtualiai erdvei irper 1 mėnesį jį išvydo 113 proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turinčių vaikų. Spektaklis viršijo ir mūsų, ir tėvelių lūkesčius – reginys per ekraną taip įtraukdavo vaikus, kad jie ne tik klounams per ekraną paduodavo raktus (magija, ne kitaip), bet ir kartu šokdavo ir dainuodavo.

Galimybę bendrauti su klounais virtualiai džiaugsmingai priėmė ir senjorai. Iki šiol kiekvieną antradienio rytą padedami personalo su klounais vaizdo skambučiais bendrauja senjorai iš Kapčiamiesčio globos namų, o kiekvieną ketvirtadienį – iš Vilniaus socialinės globos namų. Nuo birželio mėn. Vilniaus senjorams dovanojame ir džiaugsmo akimirkų kupinus mini koncertus lauke. Po pirmojo pasirodymo sulaukėme geriausiai mūsų veiklą įvertinančio atsiliepimo: „Kai pamačiau klounus per langus, atrodo, kad viltis sugrįžo". 

Žingsnis po žingsnio grįžtame ir į vaikų ligonines Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje - iš pradžių su pasirodymais kiemuose ir tikimės, kad jau greitai dovanosime šypsenas palatose.

“Pas ligoniukus grįžtame su dviguba energija. Mūsų komanda pasiilgo to jausmo, kai mažas veiksmas palatoje gali turėti didžiulį atoveiksmį emociniame vaiko pasaulyje. Juk mes ne šiaip sau kuriame džiaugsmo akimirkas, teigiamos emocijos padeda vaikams greičiau sveikti ir grįžti į savo namų kasdienybes. Karantino metu visi pajutome, ką reiškia būti uždarytais tarp keturių sienų, kai negali susitikti su draugais ar leisti laiko lauke kaip nori ir kada nori. O juk mažieji pacientai taip jaučiasi kiekvieną dieną. Vaikai turi teisę į asmeninę laisvę: žaisti, kurti, eksperimentuoti, tiesiog dayti nesąmones. Savo reguliariu buvimu ligoninėse stengiamės padėti vaikams tai kuo greičiau atgauti – atgauti laisvę tiesiog būti vaiku, - sako „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” vadovė Aistė Lacitė.

abaton-monitoring