"Keliaujantis klounų orkestras" atvyksta į Uteną

08.spalio 2018

Spalio 20 d. Utenos specialiosios mokyklos – daugiafunkcio centro mažieji sulauks ypatingų svečių

"Keliaujantis klounų orkestras" – tai muzikinis spektaklis proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turintiems vaikams. Spektaklio metodika, atrasta dirbant su psichologais, specialiaisiais pedagogais bei vaikų tėveliais Olandijoje, padeda vaikams atsipalaiduoti, lavinti jų vaizduotę bei išreikšti emocijas per garsus, lytėjimą ir judesį.

„Kaip priartinti negalią turinčio vaiko ir suaugusiojo pasaulį vieną prie kito? Juk jie tokie skirtingi.  „Keliaujantis klounų orkestras“ ir gali tapti tuo taku, kada per muziką, lytėjimą, garsus galime sukurti ryšį ir būti arčiau vieni kitų. Viso šio nuostabaus projekto magija slypi paprastume – per jusles pasiekiame vieni kitų širdis“, – patirtimi dalinasi vienas iš spektaklio aktorių Algirdas Urbonas.

Muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie trijų klounų orkestro, išmesto iš cirko, kelionę, bandant sukurti ir atrasti savąjį orkestrą. Šie klounų ieškojimai atveda juos pas vaikus. Tada ir prasideda tikri stebuklai. Spektaklį kartu su lietuvių komanda kūrė belgų kilmės aktorius, klounas ir režisierius Christophe Dumalin.

„Šis spektaklis – viena iš mūsų džiaugsmo misijos programų. Spektakliu siekiame stiprinti vaikų socialinę integraciją, skatinti jų raidą, pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais. Per pastaruosius metus „Keliaujantis klounų orkestras“  aplankė daugiau nei 600 mažųjų. Kasmet stengiamės skleisti šypsenas kuo plačiau ir rengti išvykas į skirtingus Lietuvos miestus“, - mintimis dalinasi organizacijos meno vadovė Justė Liaugaudė. 

“RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” gyvuoja jau septynerius metus ir taip pat reguliariai lankosi vaikų ligoninėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Gydytojai klounai – visai ne gydytojai, o profesionaliai paruošti aktoriai. Jie lanko vaikus palatose ir pasitelkdami triukus, muziką, žaidimus dovanoja juoką bei šypsenas. Tuo metu patirtos geros emocijos mažina stresą, nerimą, leidžia atsipalaiduoti vaikams bei jų artimiesiems, ir, svarbiausia, padeda greičiau sveikti. Su klounais mažieji gali bent trumpam pamiršti savo ligą ir tiesiog pabūti vaikais. Nuo 2010 m.  „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ pradžiugino daugiau nei 70 tūkst. vaikų visoje Lietuvoje.

Programą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kultūros ministerija.

abaton-monitoring