Išmanus aukojimas – paprastas būdas dovanoti šypsenas

07.balandžio 2021

Lietuva žingsnis po žingsnio prisijaukina socialinės atsakomybės kultūrą. Prie nevyriausybinių organizacijų iniciatyvų siekia prisidėti ne tik verslo įmonės, bet ir vis daugiau neabejingų šalies gyventojų. ,,RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” kartu su Lietuvos paštu prisitaiko prie vis sparčiau besivystančios skaitmenizacijos, pakitusių gyventojų piniginių operacijų įpročių ir pristato itin paprastą bei saugų būdą skirti paramą – bekontakčius aukojimo aparatus.

,,Dar prieš kelerius metus, vienas iš būdų skirti paramą buvo partnerių patalpose pastatytos aukų dėžutės. Tačiau laikai pasikeitė – didžioji dalis žmonių naudoja bankines korteles, nes taip atsiskaityti greičiau, patogiau, o šiuo periodu ir saugiau. Siekiant prisitaikyti prie pokyčių gimė ir šis projektas, suteikiantis galimybę prisidėti prie džiaugsmo misijos vienu bekontaktės mokėjimo kortelės prilietimu. Šio būdo stiprybė slypi “po mažai, bet daug” principe - paramos suma tesiekia 1 eurą, bet kai aukoja daug žmonių, surinkta parama reikšmingai prisideda prie organizacijos vykdomos veiklos”, – apie projekto atsiradimą pasakoja organizacijos lėšų pritraukimo projektų vadovė Gineta Prudčenkaitė.

Bekontakčius aukojimo aparatus galima rasti prie aptarnavimo kasų 10-tyje Lietuvos pašto skyrių: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose. Lietuvos pašto lankytojui tereikia priliesti bekontaktę mokėjimo kortelę prie aparato ekrano ir 1 euras automatiškai skiriamas ,,RAUDONŲ NOSIŲ” gyviems ir virtualiems apsilankymams vaikų ligoninėse. Šie susitikimai itin svarbūs siekiant gerinti ligoniukų emocinę būklę metu, kai visos veiklos ir net artimųjų vizitai yra apriboti.

„Gera prisidėti prie šios iniciatyvos. Atrodo, žmogui tai simbolinė suma, o dienas ligoninėse leidžiantiems vaikams tai virsta ne viena praskaidrinta valanda, galbūt net diena. Didžiuosiuose miestuose esančiuose pašto skyriuose kasdien apsilanko tūkstančiai žmonių. Neabejojame, gyventojai neliks abejingi šiai iniciatyvai, o kai aukojimas toks paprastas, mielai prisidės ir kartu ne vienam vaikui padovanos šventę, įkvėps jėgų sveikti“, – sako Lietuvos pašto Komunikacijos departamento vadovė Ugnė Bartašiūtė.

,,Nepaprastai džiaugiamės, kad radome tokius partnerius kaip Lietuvos paštas. Socialiai atsakingų partnerių ir geranoriškų žmonių dėka galime palengvinti sudėtingas situacijas išgyvenančių šeimų kasdienybę šalies ligoninėse. Susitikimai su aktoriais-klounais padeda atsipalaiduoti, gerina sergančių vaikų, jų artimųjų emocinę būklę, prisideda prie spartesnio gijimo proceso”, – teigia organizacijos vadovė Aistė Lacitė.

abaton-monitoring