Padovanok man savo liūdesį

23.lapkričio 2022

Klounės Lelijos istorija iš vaikų ligoninės

Atkeliaujame į Onkologijos skyrių. Vos užgavus kelias ukulėlės stygas, mus pasitinka Sauliaus mama. Ji labai myli klounus ir yra ištikima mūsų draugė. Paauglys sūnus retai mus įsileidžia į palatą, o su šia mama draugaujam jau 4 metus! Vos mus išvydusi mama susijaudina: „turiu jums dovaną“. Aš su Egidijumi, žinoma, apsidžiaugiame – mėgstame dovanas!

,,Noriu padovanoti savo liūdesį,“- sako mama Susižvalgom su kolega: „Aišku! Paimsime. O kokio jis dydžio?“. Mama rankomis rodo, kad laaaaabai didelis. Duodame ženklą ir mama meta mums liūdesį - gaudome! Och, tikrai koks sunkus ir tamsus! Spaudžiam iš visų jėgų, suvyniojam iki kompaktiškesnio dydžio ir įdedam į mano rankinę Dar pažadam, kad nusiųsim jį toli toli. Mamos veide šypteli skruostų duobutės, o akyse sublizga dėkingumas.

Užsukame pabendrauti ir su Sauliumi. Šį kartą jis mus net nufotografuoja ir nusiunčia sesei! Atsisveikiname iki kito karto, o Lelijos rankinuke neramiai spurda tamsus suspaustas liūdesys, kurį šį kartą atidavė mama. Taip va, po žiupsnelį, po truputį, stengiamės, kad susitikus su klounais pasijaustų bent kiek šviesiau ir laisviau širdyje.

abaton-monitoring