Keliaujantis klounų orkestras

Kodėl?

„Keliaujantis klounų orkestras“ atvyksta pas proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turinčius vaikus. 

Tai unikalus muzikinis spektaklis, kurio metodika padeda vaikams atsipalaiduoti, lavinti vaizduotę bei išreikšti emocijas. Per dainas ir spalvingą rekvizitą mažieji kviečiami įsitraukti į žaidimą. Pasirodymo metu dėmesio centre visada yra vaikas. Nors viskas vyksta grupėje klounai sukuria daug asmeninių akimirkų su kiekvienu, žadina mažųjų pojūčius pasitelkę garsus, lytėjimą ir judesį.

Klounai visada stengiasi pasiekti vaiko “sveikąją” dalį ir tuo pačiu pasinerti į jo pasaulį. Vaiko negalia ar sutrikimas nustumiamas į antrą planą, taip atlaisvinama vieta džiaugsmui, atsipalaidavimui, unikaliems ir jautriems susitikimams.

* Programą dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kaip tai veikia?

“Keliaujantį klounų orkestrą” sudaro 3 specialiai apmokyti RAUDONŲ NOSIŲ aktoriai. Pasirodymai – lengvai suprantami, talpinantys įvairias reakcijas: kai kurie vaikai įsitraukia iškart – ploja ir šoka su klounais, kiti rodo vos pastebimas emocijas.

Klounai visada atliepia individualius vaikų poreikius ir adaptuoja pasirodymą:

Jeigu vaikas prastai girdi – klounai stengiasi sustiprinti vizualinę stimuliaciją – panaudodami spalvingus kostiumus, rekvizitą ir žinomą, raudonas nosis – visa tai padeda patraukti dėmesį ir sukurti artumo jausmą. Jeigu vaiko rega ribota, tuomet klounai labiau akcentuoja muziką.

“Keliaujantis klounų orkestras” (trukmė: 30 min)

Tikslinė auditorija: proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turintys vaikai nuo 3 iki 14 metų, besimokantys specialiosiose klasėse ar mokyklose, sutrikusios raidos centruose.

Turinys: Muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie trijų klounų orkestro, išmesto iš cirko, kelionę - bandant sukurti ir atrasti savąjį orkestrą. Šie klounų ieškojimai atveda juos pas vaikus, tada ir prasideda tikri stebuklai. 

Kada ir kur?

Kiekvieną mėnesį rengiame:

  • 2 spektaklius Vilniuje;
  • 3 spektaklius regionuose.

 

*Programą dalinai finanuoja Lietuvos kultūros taryba

Kitos vaikams skirtos programos

"RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai" reguliariai lanko sergančius mažuosius šalies vaikų ligoninėse. Žaismingas ir teatralizuotas klounų bendravimas turi terapinį poveikį ir padeda mažiesiems pacientams greičiau sveikti!
Programa „Cirko pacientas“ - tai 4 dienų cirko kūrybinės dirbtuvės sanatorijoje besigydantiems vaikams. Tris dienas vaikai, padedami aktorių klounų, mokosi cirko subtilybių ir ketvirtą dieną pristato pasirodymą bendruomenės nariams.

Jei turite klausimų - susisiekite!

Simona Nemeikšytė
Programų vadovė
T: +37065782534
abaton-monitoring