Stebuklingas mikroskopas!

11.balandžio 2021

Aktorės Joanos Narvidės pasakojimas iš virtualios ,,Klounų Linijos''

Bela prisijungė prie virtualios ,,Klounų linijos‘‘ ir labai tikėtai  akis į akį susitiko su itin rimtai nusiteikusiu 6-rių metų Tomu. Bela Rudolf  prisipažino, kad išvežiojusi su Kalėdų Seneliu dovanas  dar pasiliko pasidomėti ar tos dovanos gerai veikia. Pasirodo, kad Tomo mikroskopas (dovana) veikė kuo puikiausiai. Nes kaip tik tyčia ar ne, Klounė Klara, turėjusi atlikti surašymo darbus, ekrane nepasirodė. Tiksliau pasirodė, tik jos nesimatė - mat ji  buvo susitraukusi į molekulę. Įprastai Klaros būna visur ir labai daug. O dabar niekur! Bela Rudolf nerimavo: dairėsi ir šen ir ten, žiūrėjo iš toliau iš arčiau - nieko. Bela jau galvojo prašyti K. Senelio pagalbos, nes tik jis daro stebuklus. Bet čia buvo ne šiaip koks stebuklas, o visas mokslinis tyrimas! Tuomet, Tomas, kaip tikras mokslininkas, atėjo į pagalbą ir išsprendė šią problemą.   

Kadangi Bela pirmą karta dalyvavo tokiuose atradimuose, ji mielai pasiprašė būti Tomo asistente. Darė viską, ką tik paliepė mokslininkas. Tačiau tai nebuvo taip jau paprasta. Kad pavyktų surasti iki molekulės susitraukusią Klarą, reikėjo gerokai paplušėti. Tik Tomas žinojo kiek kartų ir kaip mikroskopą reikia pasukti ir pakreipti. Pirmą kartą mikroskopas buvo pasuktas kiek per daug, tad Klara pasirodė tokia didelė, kad netilpo į ekraną. Matėsi tik jos pilvas ir sijono juosmuo. Tuomet, Tomas aparatą pasuko  kiek mažiau ir pasirodė Klaros ranka, kurią ištyrinėjęs nutarė, kad tai gali būti žmogaus ranka. Juk iš to streso Bela Tomui nepaaiškino kas yra tas ieškomas objektas Klara. Tada, Tomui pasukus  aparatą šešis kartus  buvo pastebėta, kad objektas turi ir raudona kojine padabintą koją, o šalia matėsi šuniuko galva. Berniukas pamąstęs spėjo, kad tas objektas ,,Klara‘‘ tikriausiai mėgsta keturkojus. Pasukus dar šešis kartus, atrasta pečių juostą. Ir tuomet, pasukus mikroskopą dešimt kartų,  sukdamasi lyg prisukama mechaninė lėlė atsirado ir galva, su juodais plaukais, akiniais ir didžiule ruda skrybėle, kuri nuolat krito ant nosies, todėl matėsi tik burna. Klaros liežuvis vis išdykavo landžiodamas iš už dantų. Bet Tomas įsakmiai liepė liežuviui pasislėpti  ir kas nuostabiausia, kaip pridera šešiamečiui mokslininkui Tomas žinojo, kad Klara turi nei daugiau nei mažiau, o visus 32 dantis. Galiausiai Tomas nustatė, kad pagal  nosies formą ir spalvą ji greičiausiai yra klounas/ė.

Šitas mokslinis tyrimas taip būtų ir pasibaigęs, bet buvo aptikta, kad Klaros nagai yra kitos spalvos, nei pas kitus žmones ar klounus. Jie lakuoti. O dar tiksliau - nagai šokoloduoti. Tyrėjai netruko nustebti - išvydo ją besigrūdančią į burną šokolado plytelę. Mat Klara, iš užsilikusio senelio maišo, slapta grobė šokoladą.  Klara nežinojo, kad šis šokoladas žmogų sumažina iki molekulės ir ji visa besisukdama vėl išnyko. Bet mokslininko bei tikslaus mikroskopo pasukimo pagalba, ji vėl buvo sugražinta. Išgavusi Klaros pasižadėjimą daugiau nepiknaudžiauti šokoladu, Bela Rudolf  ramiai atsisveikino su mokslininku Tomu, kuris savo palatoje, buvo išskirtinai pagerbtas plojimais ir muzika!

 

abaton-monitoring