Tarptautinė gydytojų klounų stovykla Vokietijoje

07.birželio 2017

Tarptautinė klounų stovykla: "Take a risk"

Šiais metais gydytojai klounai iš 10-ties šalių (Lietuvos, Austrijos, Vokietijos, Kroatijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Vengrijos, Palestinos, Lenkijos) rinkosi į tarptautinę klounų stovyklą Vokietijoje.

Stovyklos tema “Take a risk” kvietė klounus surizikuoti ir išbandyti netikėtų dalykų, sena atrasti naujai, o dažniausiai tiesiog pasimėgauti akimirka dalinantis patirtimi kartu. Profesionalūs aktoriai galėjo rinktis iš daugybės dirbtuvių ir gilinti žinias bei tobulinti įgūdžius: cirko triukų, judesio, objektų istorijų kūrimo, pasirodymų kūrimo, akrobatikos, grojimo, kūno perkusijos ir daug kitų.

Lietuvių aktoriai apie stovyklą:

ŽILVINAS BENIUŠIS

Į Lietuvą grįžau su jausmu, kad esu didelės, draugiškos, kompanijos dalis, kuri nori suteikti pasauliui daugiau džiaugsmo ir juoko.

Kasmet man labai gera matyti tiek daug skirtingų klounų vienoje vietoje. Vien tik bendravimas su jais įkvepia ir prideda naujų spalvų ir žvilgsnių, nes po smagiu bendravimu slypi ir mokymasis, kaip būti juokingam.

Labiausiai įsiminė repetavimas vakaro pasirodymui. Buvo smagu girdėti ir jausti visų kolegų patarimus bei pagalbą vieni kitiems, kad vakare sukurtume kuo geresnį šou.

ALGIRDAS URBONAS

Klounų regbis – fantastiškas stovyklos patyrimas. Tik per 5 valandas saulėje išmokau žaisti šį nuostabų žaidimą, kuris visą mano amžių atrodė visiška mistika.

Labai gera buvo stebėti vakaro programą – pamatyti kaip šie žmonės geba dirbti ant scenos. Pamačiau kur esu aš ir pasižiūrėjau kur yra kiti – tai buvo labai geras jausmas. Dalyvavimas programoje atlikėjui duoda daug – tai patirtis plačiąja prasme kaip artistui scenoje, kaip vedančiajam dirbtuves, kaip žiūrovui, kaip dirbtuvių dalyviui. 

Grįžau su naujomis idėjomis tęsti senus darbus ir pradėti ieškoti naujų įkvėpimų. 

DANGUOLĖ PETRIKAITĖ

Meistriškumo dirbtuvės pas klounados mokytoją Lorenz įsiminė labiausiai.

Jo darbo stilius ir požiūris man buvo labai priimtini, pasiknaisiojom po klouno vidinius pasaulius, jausmus ir išgyvenimus. Buvo labai naudinga.

Man kaip naujai komandos narei stovykloje viskas buvo nauja. Manau, klounų stovyklos skirtos, kad susipažintume ir susijungtume, pajustume vieni kitus. Tai reikalinga, kad pasijustume organizacijos dalimi.

Grįžau su jausmu, kad kelionė atgal autobusiuku sujungė mūsų Lietuvos komandą. Pajutau nuoširdžią ir šiltą aplinką stovyklos metu ir kažkokią komandinę jungtį. Tai įkvepia toliau dirbti su šiais žmonėmis, atsirado dar didesnis noras pažinti kiekvieną partnerį individualiai. 

Kvalifikacijos kėlimo mainus finansuoja: Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Kultūros ministerija.

abaton-monitoring