Raudonos nosies diena – su mažiausia kauke pasaulyje galima kurti džiaugsmą

18.kovo 2021

Kovo 18-oji yra Raudonos nosies diena. Diena, kuri galėtų būti įprasta, bet gali tapti kitokia su raudona nosimi – mažu, bet stipriu simboliu, kuris puikiai žiūrisi ne tik ant nosies, bet ir atlape, plaukuose ar ausyje.

“Iš patirties žinome, kad gavus raudoną nosį dovanų - ji sukelia mažų mažiausiai šypseną, o dažniausiai ir nepaaiškinamą džiaugsmą. Mūsų, gydytojų klounų darbe - tai mažiausia kaukė pasaulyje, kurią užsidėję aktoriai gali kurti geras emocijas sergantiems vaikams ligoninėse ir senjorams globos namuose.  Norėtume, kad ši diena galėtų tapti ta vienintele metuose, kai gali sau leisti negalvoti apie problemas, sunkumus ir tiesiog pasidžiaugti tuo, kas yra gerai. Dažnai esame linkę norėti daugiau ir geriau, lygintis su kitais, o karantinas dar labiau viską “užaštrina”. Tačiau net ir iki jo buvome linkę pamiršti, kad yra džiuginančių dalykų čia ir dabar. Šiemet mūsų didžiausias džiaugsmas – galimybė grįžti į Santaros Vaikų ligoninę”, - mintimis dalinasi Aistė Lacitė, “Raudonos nosys Gydytojai klounai” vadovė.

Lygiai prieš metus, pasaulinė pandemija viską apvertė aukštyn kojomis ir privertė organizaciją ieškoti naujų būdų, kaip tęsti veiklą. Vos per mėnesį organizacija persiorientavo į virtualią “Klounų liniją”, vasarą aktoriai-klounai pasirodymus rengdavo ligoninių ir globos namų kiemuose, pasidarė šalta – klounai “apsigyveno” partnerių dovanotose planšetėse ir iki šiol taip skaidrina mažųjų pacientų dienas ligoninėse. Dabar mažais žingsniais “Raudonos nosys” grįžta pas mažuosius “gyviems” susitikimams.

“Sunku patikėti, kad tai vyksta. Po metų nuotolinio darbo, aktorių-klounų komanda grįžta į ligoninės vidų. Nepaprastai džiaugiamės galėdami vėl pamatyti ligoniukų akis, šypsenas, pradžiuginti vaikų ir jų artimųjų kasdienybę. Turbūt, didžiausias mūsų darbo įvertinimas, kad klounų apsilankymų pasiilgo ne tik vaikai ir tėvai, bet ir ligoninės personalas. Ligoninės koridoriuose taip seniai nebuvo tiek malonaus šurmulio, kad net gydytojai atsisuka ir šypsosi, palaukia kol palatoje baigsis klounų pasirodymas ir tada eina apžiūrėti paciento”, - pasakoja Indrė Mickevičiūtė – Petrauskienė, organizacijos meno vadovė.

Kovo 18-ąją “Raudonos nosys Gydytojai klounai” kviečia prisiminti gerų emocijų galią ir kurti šypsenas net tada, kai tai atrodo neįmanoma.

abaton-monitoring