Meniškas priminimas – Šypsenos keičia kasdienybę

01.spalio 2020

 

 

Šiandien, simboliškai Tarptautinę šypsenos dieną, “RAUDONOS NOSYS Gydytojai Klounai” dalinasi meniška naujiena – organizacijos 10-mečio proga Geležinio vilko gatvėje Vilniuje sukurtu menininkės Akvilės Magicdust piešiniu “Šypsenos keičia kasdienybę”.

Organizacija jau 10 metų humoru teikia emocinę ir psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms vaikų ligoninėse, senjorų socialinės globos namuose, specialaus ugdymo įstaigose.

“Su komanda ilgai svarstėme, kaip galėtume įprasminti veiklos dešimtmetį. Norėjome palikti visuomenei priminimą apie juoką, humorą ir gerų emocijų galią forma, kuri išliktų. Ypač metu, kai kasdienybėje daug nežinios ir nerimo. Šypsenų ir juoko poveikį įprastai patiria mūsų lankomi mažieji pacientai, senjorai, vaikai su specialiaisiais poreikiais. Karantino metu visi pajutome, ką reiškia būti uždarytais tarp keturių sienų, o naujai ištikusi realybė tik užtvirtino žinojimą, kad emocinė gerovė yra neatsiejama nuo fizinės sveikatos. Norime, kad tai būtų dovana miestui ir žmonėms, o taip pat priminimas, kad su tokiu paprastu dalyku kaip šypsena kiekvienas galime keisti savo kasdienybę”, – mintimis dalinasi “RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” vadovė Aistė Lacitė.

Meninis piešinys ryškumu ir unikalia stilistika stebina ne tik važiuojančius Geležinio vilko gatve, bet ir praeivius. Kūrybinio proceso iššūkiais dalinasi menininkė Akvilė Magicdust:

“Piešimo procesas nebuvo lengvas, siena yra labai judrioje gatvėje - nuo mašinų ūžesio teko dėvėti apsaugines ausines. Oro sąlygos irgi buvo sudėtingos, vieną dieną saulė kaitina tiek, kad dažai ant teptuko džiūna kosminiu greičiu ir bėga prakaitas, o kitą – tenka piešti su dvejomis kelnėmis ir trimis megztiniais ir kas valandą slėptis nuo lietaus. Nepaisant iššūkių, viską “atperka” patenkintų praeivių šypsenos, padrąsinimai, viena moteris net atnešė obuolių, nes ją labai pradžiugino iniciatyva. Šis kūrinys man prasmingas ne tik todėl, kad neša socialinę žinutę, bet ir todėl, kad piešiant gatvėje menas gali būti arčiau skirtingo tipo žmonių”. 

Užklupusi pandemija daugeliui pasaulį apvertė aukštyn kojomis. Emocinės gerovės specialistai pataria, kad naudingiausias būdas priimti pokyčius – duoti sau laiko išgyventi emocijas, ypač neigiamas. Tokiais etapais kasdienybėje praverčia humoras, mat jis veikia kaip “emocinė higiena”. “RAUDONŲ NOSIŲ” komanda tikisi, kad nuoširdi piešinio stilistika mažų mažiausiai praeiviams sukels šypseną, o pats piešinys išliks mintyse kaip gerų emocijų žinutė.

abaton-monitoring