„Klounai kelyje“ ir vienišumo paraštės (VIDEO)

15.birželio 2023

Nuo 2021 metų pabaigos gydytojai klounai lanko vienišus senjorus, gyvenančius socialinėje atskirtyje ir skurdo paraštėse. Dažnai šie senjorai turi kokią nors negalią ir, žinoma, asmeninę istoriją. Kaip sako aktoriai, kai valandą važiuoji miško takeliais, atvyksti į apleistą vienkiemį ir supranti, kad esi vienintelis žmogus, kurį senolis mato per dvi savaites, supranti, kaip tai stipru.

Klounai vyksta pas senolius į Pivašiūnų, Prienų, Aukštadvario, Kaišiadorių regionus. Senjorai iš pradžių jautęsi nejaukiai ir gėdijęsi buities, dabar jau kiekvieną mėnesį laukia mūsų aktorių ir vadina draugais. Maltiečiai lanko šiuos senolius ir atveža maisto, padeda susitvarkyti, o mūsų klounai ištraukia juos iš vienatvės paraščių – pabendrauja ir pakylėja virš buities.

Kloun-mobilis irVintažinis salionas

Didžioji dalis lankomų senolių neturi galimybės išvykti iš savo namų. Todėl klounams gimė mintis! O kodėl gi neatvežus trupinėlio kitos kasdienybės į jų kiemą? Taip klounų automobilyje buvo įkurtas vintažinis salionas. Galintys judėti senoliai pakviečiami čia išgerti arbatėlės, pasiklausyti dainų ir pasidalinti prisiminimais, o gal ir kasdieniais rūpesčiais. Automobilis, kurio viduje kuriamas juokas ir džiaugsmas, neišvengiamai turėjo tai transliuoti ir išorėje. Kūrybiniame procese gimė idėja - vizualizuoti gerų emocijų gaminimo mechanizmą.

Pokalbis laidoje „Labas rytas, Lietuva“ su aktore gydytoja kloune Marija Žemaityte ir klounu Zigmu (aktorius Justinas Nrvidas):

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000281812/pramogos-vienisiems-senjorams-organizacija-raudonos-nosys-klounmobiliu-lanko-regionus  

abaton-monitoring