Kai žaidžia šimtai vaikų, kurie paprastai žaisti negali

06.kovo 2017

Pozityvių akimirkų kūrimas

Per 100 klounų daugiau nei 10 šalių atneša į ligonines juoką

Ar galite įsivaizduoti daugiau nei 100 profesionalių gydytojų klounų, kurie kiekvieną dieną ligoninėse sergantiems vaikams dovanoja džiaugsmo akimirkas? Tarptautinės vaikų dienos proga „Raudonų nosių“ organizacijos 10 – tyje šalių primena apie fundamentalią vaikų teisę žaisti, kad ir kur jie bebūtų.

Sergančių vaikų situacija ligoninėse nėra lengva, dažnas vaikų palydovas būna skausmas ir liūdesys. Būna ir taip, kad liga atima iš vaiko „ugnelę“, jis net nebenori žaisti. „Mes matome, kaip pavyksta „atgaivinti“ vaiką ir vėl įžiebti jo žaismingumą, todėl mums akivaizdu, kad šis darbas turi prasmę“ – sako tarptautinės organizacijos „RED NOSES International“ meno vadovas Giora Seeliger. Gydytojų klounų apsilankymai ligoninėse išryškina žaidimo svarbą vaiko raidos procese ir skatina jaunatvišką žaismingą požiūrį į visas gyvenimo situacijas. 

“Pasaulyje matydami tiek problemų, mes pasirinkome koncentruotis į pozityvių akimirkų kūrimą vaikams, kuriems to labai trūksta. Tikiuosi, kad mūsų apsilankymai ligoninėse yra priminimas, kad turime ir toliau investuoti į saugią ir meilės kupiną aplinką, kurios nusipelnė visi mažieji", -  mintimis dalinasi Monica Culen, "Red Noses International" vadovė.

abaton-monitoring