Gydytojai klounai pristatys pirmąjį Lietuvoje muzikinį spektaklį, skirtą vaikams su proto negalia

23.sausio 2015

Keliaujantis klounų orkestras užklydo į Lietuvą

Sausio 12-13 dienomis „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ komandą aplankė svečias iš Austrijos - belgų kilmės režisierius Christophe Dumalin. Jis vedė dviejų dienų trukmės kūrybines dirbtuves, kurių metu klounų komanda ir režisierius kūrė unikalų projektą – „Keliaujantis klounų orkestras“. Tai tęstinis projektas, kurio įgyvendinimu ir sklaida Christophe Dumalin rūpinasi jau daugelį metų. „Keliaujantis klounų orkestras“ aplankė daugelį šalių Europoje, todėl džiaugiamės, kad jis „užklydo“ ir į Lietuvą.

„Keliaujantis klounų orkestras“ - tai vienintelis muzikinis spektaklis, skirtas proto negalią ir psichologinius sutrikimus turintiems vaikams ir jaunimui  nuo 2 iki 25 metų, taip pat šių vaikų artimiesiems bei specialiesiems pedagogams ir psichologams, dirbantiems su šiais vaikais vaikais. Ypatinga spektaklio metodika, atrasta "CliniClowns" organizacijos Olandijoje, padeda vaikams atsipalaiduoti, lavinti jų vaizduotę bei išreikšti emocijas per garsus, lytėjimą ir judesį. Spektakliu siekiama stiprinti vaikų socialinę integraciją, taip skatinti jų raidą, pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais bei pagerinti protinę ir kompleksinę negalią turinčių vaikų ir jaunuolių gyvenimo kokybę ir sveikatą. 

„Kaip priartinti neįgalaus vaiko ir sveiko suaugusiojo pasaulį vieną prie kito? Juk jie tokie skirtingi.  „Keliaujantis klounų orkestras“ ir gali tapti tuo taku, kada per muziką, lytėjimą, garsus galime sukurti ryšį ir būti arčiau vieni kitų. Viso šio nuostabaus projekto magija slypi paprastume – per jusles pasiekiame vieni kitų širdis“ – mintimis dalijasi gydytojų klounų meno vadovas Algirdas Urbonas.

Kovo mėnesio pradžioje gydytojai klounai ketina pristatyti „Keliaujantį klounų orkestrą“ neįgaliems Lietuvos vaikams. Būsimo muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie trijų klounų orkestro, išmesto iš cirko, kelionę, bandant sukurti ir atrasti savąjį orkestrą. Šie klounų ieškojimai atveda juos pas vaikus. Tada ir prasideda tikri stebuklai.

Ši programa ko-finansuojama ES "Kūrybiškos Europos" fondo.

abaton-monitoring