Gydytojai klounai pradžiugino ir sveikatos apsaugos ministrę

02.lapkričio 2015

Klouno terapijos principai

Spalio 27 d. Vaikų ligoninėje Santariškėse sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė  stebėjo, kaip vyksta gydytojų klounų interaktyvus bendravimas su vaikais. Ministrė su palyda įsitikino, kad klounų apsilankymai teigiamai veikia sergančiųjų emocinę būklę. LR Sveikatos apsaugos ministerija remia „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ darbą jau antrus metus.

Šiuo metu klounai reguliariai lankosi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos vaikų ligoninėse. Su organizacija nuolat dirba 8 jauni aktoriai - gydytojai klounai, kurie per metus aplanko apie 10 000 vaikų ligoninėse, reabilitacijos centruose, vaikų namuose ir kitose vaikų globos (rūpybos) įstaigose. Gydytojai klounai taip pat veda kūrybines dirbtuves mažiesiems sanatorijose, gydymo įstaigose pristato išskirtinį muzikinį spektaklį “Keliaujantis klounų orkestras”, skirtą vaikams su proto negalia.

Klouno terapijos pagrindinis principas – individualus improvizuotas bendravimas, kuris kas kartą būna skirtingas ir pritaikomas pagal ligonio poreikius. Vieno vizito metu du klounai aplanko iki 60 vaikų. Tėveliai, kurie dažnu atveju būna šalia, gali trumpam atsipūsti, įsitraukti į žaidimą kartu su savo vaikais. Vaikų šypsenos praskaidrina ir artimųjų nuotaiką, visiems leidžia bent trumpam pamiršti ligą. 

Prof. dr. Augustina  Jankauskienė, Vaikų ligoninės, VU ligoninės Santariškių klinikų filialo, Pediatrijos centro vadovė, interviu “LRT” sakė, kad gydytojai klounai itin gelbsti procedūrų metu, nes nukreipia mažojo paciento dėmesį nuo atliekamos procedūros, vaikas labiau atsipalaiduoja ir palengvina darbą gydytojams bei seselėms.

„Ar šypsenos gali įveikti ligą? Deja, ne, tačiau gydytojų klounų skleidžiamos šypsenos ir juokas padeda greičiau sveikti. Tai rodo ne tik užsienio šalyse atlikti moksliniai tyrimai, teigiamą poveikį sveikimo procesui pastebi ir Lietuvos gydytojai bei ligoninės personalas. Turime prisiminti, kad svarbu rūpintis ne tik fizine gerove, bet ir emocine”, - mintimis dalinasi Viltautė Žemelytė, organizacijos „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ vadovė.

2014 metais „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ kartu su LR Sveikatos apsaugos ministerija įgyvendino projektą, kurio metu buvo suorganizuota 17 aktorių – klounų apsilankymų Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos vaikų ligoninėse. Projekto metu aplankėme 450 vaikų ir 500 tėvelių.

 

abaton-monitoring