Europos Sąjunga pripažįsta ir remia „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ darbą

02.gruodžio 2014

Veidai už raudonos nosies

„RAUDONŲ NOSIŲ  Gydytojų klounų“ organizacijos yra gerai žinomos sergantiems ir kenčiantiems žmonėms. Džiaugsmą ir juoką nešantys klounai pripažinti ne veltui. Tai profesionalūs aktoriai, kurie rimtai dirba ir tobulinasi, kad atitiktų  tarptautinius standartus.

„RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ organizacijos didžiuojasi būdamos tarp pirmųjų sėkmingų Europos Komisijos programos „Kūrybiška Europa 2014-2020” dalyvių. Ši programa skirta Europos kultūrai, kinui, televizijai, muzikai, literatūrai, scenos menui, paveldui ir kitoms susijusioms sritims remti.  Džiaugiamės, kad  mūsų  projektas „Veidai už raudonos nosies. Gydytojai klounai – pripažintas scenos meno žanras“ buvo įvertintas teigiamai ir dviems metams gavo finansavimą iš Europos Sąjungos biudžeto.

Pagrindinis projekto koordinatorius – tarptautinė organizacija „RED NOSES International“. Lietuvos „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ organizacija yra projekto partneris kartu su kitomis septyniomis „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ organizacijomis iš Austrijos, Čekijos, Kroatijos, Vokietijos, Vengrijos, Slovėnijos ir Slovakijos. Projekto partneris taip pat yra ir Europos Gydytojų klounų federacija (EFHCO). Projekte dalyvaus apie 300 aktorių - klounų ir daugybė pasaulyje pripažintų socialinės klounados lektorių.

Projekto tikslas – didinti „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ profesionalumą bei plačiajai visuomenei pateikti šio vaizduojamo meno ypatybes netradicinėse scenose. Didelis dėmesys projekte skiriamas Raudonų nosių aktorių lavinimui bei naujų vaidybos formų kūrimui tam, kad šis menas būtų lengvai prieinamas žmonėms, kuriems sunkiau dalyvauti kultūrinėje veikloje.

Lietuvos „RAUDONŲ NOSIŲ Gydytojų klounų“ organizacija šio projekto dėka turės galimybę sukurti ir Lietuvos vaikams pristatyti spektaklį, skirtą protines negalias turintiems asmenims. Taip pat bus vykdomi aktorių – klounų mokymai, daugės gydytojų klounų apsilankymų Lietuvos vaikų ligoninėse. 

abaton-monitoring