Birželio 1-osios šventė Vaikų Ligoninėje: ,,Dalinkimės šypsenomis, kurios padeda sveikti‘‘

01.birželio 2021

Birželio 1-ąją,  Tarptautinę Vaikų gynimo dieną, organizacija ,,RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai‘‘ kartu su Rimanto Kaukėno paramos fondu, bei Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų  personalu surengė džiaugsmingų emocijų pripildytą sveikinimo šventę  ir praskaidrino sergančių vaikų kasdienybę, Vaikų Ligoninėje, Vilniuje.

,,Vaikystė - vienas nuostabiausių laikotarpių. Tačiau, vaikai, kurie patenka į gydymo įstaigas yra priversti  pakeisti  juos supančią aplinką, iškeliauja  iš saugios savo kasdienybės ir  turi prisitaikyti prie visai nevaikiškų procedūrų. Vaikų ligoninėse dirbdami jau 11 metų galime patvirtinti, kad būtent šypsenos yra tas įrankis, kuris padeda palaikyti besigydančių vaikų emocinę gerovę ir gali prisidėti spartesnio gijimo proceso. Šiandieniniu sveikinimu mažiesiems ligoniukams norime padovanoti dar daugiau teigiamų emocijų su linkėjimais kuo greičiau pasveikti!‘‘ – apie šventės idėją pasakojo organizacijos RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai vadovė Aistė Lacitė.

Mažuosius pacientus kartu su gydytojais-klounais džiugino LR VRM Reprezentacinio pučiamųjų orkestro muzikiniai garsai ir iškilmingas paradas. Šventiškai nusiteikę orkestro muzikantai pradėję žygiuoti aplink Vaikų ligoninės chirurginį korpusą, pasirodymą tęsė pediatrijos korpuso kiemelyje. Vidiniame kiemelyje susirinkusių pacientų laukė net tik įspūdingas pučiamųjų orkestro parengtas pasirodymas, bet ir  dresuotų šuniukų šou bei žaismingas žonglieriaus numeris.

„Šiandien mums iš džiaugsmo spurda širdys, nes po ilgo laikotarpio vėl galime pamatyti vaikus, su jais pabūti ir jų veiduose įžiebti šypsenas! Džiaugiamės, kad suvieniję jėgas drauge su Raudonomis nosimis galime pasveikinti vaikus gražios šventės proga ir paskatinti juos svajoti, palinkėti jiems greičiau pasveikti, o visų susirinkusiųjų dėka – įnešti šviesos, jaukumo, šilumos ir džiaugsmo į jų kasdienybę. Mūsų tikslas – kuo daugiau gražių emocijų ir nuoširdžių šypsenų – būtent tai šiandien visi kartu ir pabandėme sukurti!“ – emocijomis dalinosi Rimanto Kaukėno paramos grupės steigėjas Rimantas Kaukėnas.

Šventės kulminacija tapo vaikų itin mėgiamo atlikėjo Donato Montvydo pakilimas keltuvu prie ligoninės langų. Negali nusileisti į šventę ?  – Donatas pakils pas tave! Atlikėjas nekantravo  per langą pamojuoti  mažiesiems ligoniukams ir perduoti jiems linkėjimus. Vaikams, negalėjusiems dalyvauti lauko šventėje specialias Maxima partnerių įsteigtas dovanas ir geras emocijas į palatas pristatinėjo gydytojai-klounai, kurie jau nuo kovo mėnesio gyvai dalija šypsenas ligoniukams bei visam ligoninės personalui.

,,Šios dienos ,,žvaigždės‘‘ - vaikai.  Būtent jie tapo traukos centru dėl kurio susirinko visa ši spalvinga komanda. Nors vaikų ligoninę lankome reguliariai, tačiau norėjome, kad ši diena taptų ypatinga. Susitelkėme tam, kad vaikai galėtų pasinerti į spalvingą šventinį šurmulį - bent trumpam negalvotų apie artėjančią procedūrą ir nors akimirkai pamirštų ligą. - šventės įspūdžiais dalinosi organizacijos RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai meno vadovė Indrė Mickevičiūtė-Petrauskienė.

abaton-monitoring