Ukrainos vaikams pabėgėliams optimizmo įkvėps gydytojai klounai

Šių metų gegužės 1-13 d. asociacija „Raudonos nosys - gydytojai klounai“ išsiruošia į tarptautinę misiją  Ukrainoje, kurios tikslas – suteikti emocinę pagalbą Rytų Ukrainos vaikams pabėgėliams. Profesionalūs lietuvių aktoriai su kolegomis iš Čekijos ir Slovakijos apsilankymo metu stengsis palengvinti sudėtingą atmosferą naudodami efektyvią klounų terapijos metodiką. Šiandien Vilniuje startuoja tarptautinės kūrybinės dirbtuvės, padėsiančios socialinams klounams pasiruošti būsimai misijai.

Daugiau nei 1 mln. ukrainiečių dėl karinio konflikto teko priversitinai palikti namus, jie neteko ne tik savo būsto, bet ir saugumo jausmo. Būtinųjų pagalbos priemonių sąraše pirmoje vietoje išlieka humanitarinė pagalba. Tačiau krizinėje situacijoje ne mažiau svarbi ir emocinė parama, ypač vaikams ir jaunimui. Socialiniai klounai, kurie sėkmingai dovanoja šypsenas Lietuvos gydymo įstaigose, Ukrainos vaikus ir jaunimą mokys įvardinti ir išreikšti savo emocijas, vėl atrasti teigamus jausmus, ieškoti problemų sprendimų naudojantis teatro ir cirko įgūdžiais. Interaktyvios teatro dirbtuvės bei linksmi klounų pasirodymai padės pažvelgti į situaciją su humoru, suteiks džiaugsmo ir vilties ne tik vaikams, bet ir jų tėvams, pabėgėlių centrų darbuotojams.

„Esame solidarūs ir norime prisidėti teikdami pagalbą kenčiantiems nuo karinio konflikto Ukrainos žmonėms, ypač jautriausiai jų grupei – vaikams ir paaugliams. Šiuo metu jiems reikia visokeriopo palaikymo, tokioje nestabilioje situacijoje emocinė parama ypač svarbi. Manome, kad socialinių klounų filosofija čia bus naudinga, nes leis žmonėms bent trumpam atsiriboti nuo problemų ir patirti džiaugsmingas emocijas, kurios įkvėps daugiau optimizmo. Klounų terapijos metodai ne tik sukelia šypsenas, bet kartu mažina stresą, lavina vaizduotę, padeda kurti tarpusavio ryšius“, – mintimis dalinasi Indrė Vileitė, nevyriausybinės organizacijos „Raudonos nosys – gydytojai klounai“ vadovė.  

Prieš vizitą, balandžio 28-30 d., Vilniuje, Menų spaustuvėje, vyks paruošiamosios kūrybinės dirbtuvės. Lietuvių, čekų ir slovakų aktoriai perims panašių misijų patirtį iš tarptautinės asociacijos „RED NOSES International“ atstovų. Patyrę specialistai pagilins klounų terapijos žinias  bei perduos tokių misijų patirtį, įgytą kituose “karštuosiuose” pasaulio taškuose. Jie jau yra organizavę panašias gydytojų klounų „Emergency smile“ misijas Kamerūne (2013 m. gydymo centruose) ir Jordanijoje (2015 m.).

Kol kas tokia misija yra pirmoji Lietuvos „Raudonų nosių – gydytojų klounų“ asociacijai, vienijančiai  profesionalius aktorius, specialiai parengtus dirbti socialiniais klounais. Organizacija yra socialinės klounados pradininkė Lietuvoje, jos pagrindinis  tikslas – lankyti sergančius vaikus ligoninėse ir dovanoti jiems šypsenas, padedančias sveikti. Per 5 metus gydytojai klounai aplankė daugiau nei 20 000 vaikų ligoninėse. Šiuo metu jie reguliariai dirba Vilniaus, Kauno, Klaipėdos didžiosiose ligoninėse, organizuoja klounų vizitus visoje Lietuvoje.

Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos programos "Kūrybiška Europa".
Norintys paremti socialinių klounų misiją Ukrainoje gali aukoti Aukok.lt portale.REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Naujienos > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR