Straipsnis: Šypsenomis gydantys klounai: „Vaidiname vienam vaikui“

© Eimanto CHACHLOVO nuotr.
2017-07-25 / Virginija SAMULIONYTĖ / "Vakarų ekspresas"

Vietoj balto chalato - spalvingi drabužiai, vietoj stetoskopo - muzikos instrumentai ir žaislai, per palatas keliaujama su dainomis ir šokiais, o aprangos ansamblį užbaigia raudona nosis. Taip pasipuošę sergančius vaikus lanko „gydytojai“ klounai, kurių tikslas yra dovanoti šypsenas ir taip padėti sveikti.

Šiemet eina jau šešti metai, kai raudonnosiai „gydytojai“ lankosi ir Klaipėdos vaikų ligoninės palatose.

Projektui vadovaujanti Viltautė Žemelytė pasakojo, kad klounai reguliariai lankytis Klaipėdoje pradėjo prieš trejus metus ir dabar kas mėnesį ar kas antrą vieši Vaikų ligoninėje.

„Esame vilniečiai, tad tiek, kiek norėtume ir kiek reikėtų, atvažiuoti negalime. Tačiau dabar lankomės kas mėnesį ir aplankome visus skyrius. Tai trunka apie 2,5-3 valandas. Stengiamės netrukdyti, būti tais, kurie yra šalia. Pirma yra medicina, po to - mes. Stengiamės dirbti kartu su gydytojais, atsiklausiame, į kurias palatas galime eiti“, - sakė V. Žemelytė.

Klaipėdoje nuotaikingieji „gydytojai“ jau lankėsi apie 30 kartų, kaskart pabendraujama su maždaug 90 vaikų.

„Mes tikime, kad pozityvumas gali padėti tiek gyti, tiek asmeniniame gyvenime. Manome, kad visuomet reikia būti giedresniems ir pozityvesniems, to visiems ir linkime“, - šypsojosi V. Žemelytė.

Kišenėje - stebuklinga kiaulė

Prėjusią savaitę uostamiesčio ligoniukus lankė keturi klounai, po skyrius vaikščioję poromis. Klounus Kazimierą (aktorius Žilvinas Beniušis) ir Bronsoną (aktorius Algirdas Urbonas) į palatas lydėjo ir „Vakarų ekspreso“ reporteriai.

Į skyrių įžengęs Kazys ėmė groti atsinešta miniatiūrine gitara ir iškart pro palatų duris ėmė smalsiai žvilgčioti vaikai bei kartu buvusios mamos. Deja, groti ir šokti Kazimierui trukdė vis stebuklingai atsisegdavusios petnešos. Bronsonui sekėsi geriau, nes jis petnešų neturėjo.

Klounai ne tik šoko, grojo ir bendravo su vaikais ligoninės koridoriuje, dainavo serenadą personalui, bet ir palatose traukė dainas apie meilę, kurioms pritarė kriuksinti ir šokanti kiaulė, rodė triukus bei atsiminimui dovanojo raudonų nosių.

Klounas Bronsonas kartu su jo kišenėje gyvenančia kiaulaite rodė įvairius triukus ir rengė „šoko terapiją„.

„Turiu tokią kiaulę, labai gera kiaulė, ji daro terapiją. Turite paglostyti jos pilvuką. Kai glostysite, skaičiuosiu iki trijų, tada kiaulė sukriuksės. O kai kiaulė sukriuksės, jūs išsigąsite. Tai šoko terapija, suaktyvėja kraujotaka ir taip gydome ligonius“, - aiškino Bronsonas.

Jo kolega Kazimieras sakė, kad jis su savimi turi labai daug meilės, kuri užgydo visas žaizdas.

Visą straipsnį skaitykite: Ve.lt

REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Naujienos > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR