Sergantys vaikai kurs cirko pasirodymus žiūrovams

"RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai" startuoja su nauju projektu "Cirko pacientai", kurio metu sanatorijose ir negalias turinčių vaikų grupėse bus vykdomos cirko kūrybinės dirbtuvės. Finalinio pasirodymo metu pagrindinius vaidmenis atliks naujosios scenos žvaigždės - kūrybinėse dirbtuvėse dalyvavę vaikai.

Šio projekto tikslas - neįgaliems bei ilgalaikį gydymo procesą išgyvenantiems vaikams sudaryti galimybę pademonstruoti savo talentus, per kūrybinį - edukacinį procesą tobulinti bendravimo ir meninius įgūdžius. Projektas subtiliu būdu įgalina vaikus tapti integralia ir proaktyvia bendruomenės dalimi.

Projekto metu keturi profesionalūs gydytojai klounai keturias dienas mokys vaikus įvairių cirko ir klounados elementų. Penktąją projekto dieną bus surengtas baigiamasis pasirodymas, kuriame mažieji talentai atliks etiudus vietos bendruomenei: sanatorijos ar mokyklos personalui, kitiems vaikams, tėvams ir draugams. Pasirodymo metu gydytojai klounai kartu su vaikais kurs šventinę atmosferą, bus pristatyti muzikiniai, teatriniai, šokio, akrobatikos, žongliravimo numeriai.

"Esame paruošę vaikams galimų veiklų sąrašą, bet jis yra tik orientacinis. Priklausomai nuo situacijos ir vaikų poreikių, veikla bus adaptuojama, tad ir čia bus nemažai improvizacijos, kaip ir mūsų darbe ligoninėje, kai lankome sergančius vaikus palatose. Pagrindinis skirtumas, kad kasdieniame darbe ligoninėje vaikai dažnai keičiasi ir bendravimas vyksta gan trumpą laką, o projekto "Cirko pacientai" pobūdis ir trukmė leis sukurti gilesnius santykius, nes visas dienas dirbsime su tais pačiais vaikais", - pasakoja gydytojų klounų meno vadovas Algirdas Urbonas.

"Cirko pacientų" idėja pirmą kartą buvo įgyvendinta Čekijoje, iš ten paplito į kitas Europos šalis. Rugsėjo 23 - 27 dienomis pirmasis "Cirko pacientų" projektas Lietuvoje vyks Vaikų ligoninės vaikų reabilitacijos skyriuje "Saulutė" Druskininkuose. Spalio 7 - 11 dienomis gydytojai klounai dirbs Vaikų pulmonologijos skyriuje Valkininkų "Pušelėje", o lapkričio 18 - 22 dienomis - Medeinos pradinėje mokykloje Vilniuje su specialiųjų klasių moksleiviais.

Šios kūrybinės dirbtuvės iš dalies finansuojamos LR Kultūros ministerijos. Vėliau planuojama projektą tęsti iš gydytojams klounams suaukotų lėšų. Prisidėti gali ir tu, aukodamas gydytojams klounams portale www.aukok.lt: https://www.aukok.lt/Projektai/Gydytojai-klounai-juoko-virusas-sergantiems-vaikams.

 


REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Naujienos > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR