Pirmasis „Cirko pacientų“ projektas Druskininkų sanatorijoje „Saulutė“

Pirmasis „Cirko pacientų“ projektas vyko rugsėjo 23 – 27 dienomis Vaikų ligoninės vaikų reabilitacijos skyriuje "Saulutė" Druskininkuose. Cirko pacientų kūrybinėse dirbtuvėse keturias dienas vaikai galėjo apsilankyti stebuklinguose kambariuose „Magija“, „Triukai“ ir „Muzika“.

„Magijos“ kambaryje aktorė – klounė Indrė atvėrė vaikams „didžiosios paslapties duris“, už kurių vaikai iš arti stebėjo ir patys mokėsi kortų valdymo, daiktų išnykimo ir netikėto atsiradimo gudrybių. „Triukų“ kambarėlyje aktorės – klounės Adelė ir Justė vaikus skatino prisiliesti  prie cirko pasirodymuose naudojamų daiktų ir patiems išmokti juos valdyti. Merginos vaikus mokė šokti su lankais, žongliruoti kamuoliukais, šilkinėmis skarelėmis ir net paprasčiausiais maišeliais. Vaikus intrigavo specialių lėkščių mėtymas, jų balansavimas ore. Didelio dėmesio sulaukė figūrinių balionų lankstymas ir kiti stebuklai. Merginos džiaugėsi, kad vaikams užteko kantrybės ir entuziazmo išmokti tiek puikių triukų, kurių galės mokyti savo klasės draugus ar parodyti artimiesiems. „Kai sužadini vaiko smalsumą, belieka tik stebėti, kaip atsiveria jo laisvė bandyti – jausmas nepakartojamas“, sako penkias dienas su vaikais intensyviai dirbusi Justė.

„Muzikos“ kambarėlyje klounas muzikantas Justinas mokė vaikus groti ukulėle ir gitara, supažindino su kitais klounų ligoninėse dažnai naudojamais muzikos instrumentais: kalimba, varpeliais, lūpine armonikėle, ritminiais instrumentais („šeikeriu“, būgneliais, skirtingų tonų mušamosiomis lazdelėmis), muzikos instrumentu kazoo.  

Šiuose atgijusiuose sanatorijos kampeliuose apsilankė apie 50 smalsių vaikučių ir jų tėvelių, o paskutinę penktąją dieną ant scenos išdrįso lipti 16 vaikų. Jauniausia scenos artistė buvo ketverių metukų Faustina, sušokusi įspūdingą solo šokį su skarelėmis. Visus sužavėjo charizmatiškasis Nerijus, sudalyvavęs ne viename numeryje, o Gintarės ir Justės šokis su lankais susilaukė audringų ovacijų. Nei vienas, norėjęs dalyvauti renginyje, neliko nepastebėtas ir atrado savo vietą. Visi jaunieji cirko atlikėjai šventės pabaigoje buvo apdovanoti.

Mažylės Elenutės mama, kartu su dukrele stebėjusi pasirodymą, pastebėjo, kad “renginio ritmas, trukmė, spalvos, turinys – viskas nuostabiai pritaikyta vaikams. Visi dalyvavę vaikai labai gabūs ir drąsūs“. Elenutės mama viliasi ateityje dar susitikti su gydytojais klounais ir kartu su dukra sudalyvauti pasirodyme.  

Finalinį pasirodymą stebėjo apie 60 žiūrovų. Kaip sako sanatorijos darbuotojos, tokie renginiai labai pagyvina kasdienį vaikų gyvenimą gydymo įstaigoje. Tarp procedūrų esantį laiką vaikai neretai nuobodžiauja ir didžiausia pramoga jiems tampa nuėjimas iki parduotuvės...Sanatorijos personalas žavėjosi jaunų žmonių iniciatyva dirbti su sergančiais vaikais: „šiems vaikams, kurie daug laiko praleidžia ligoninėse ir sanatorijoje, dažnai trūksta kontakto su įkvepiančiais žmonėmis, kurie jiems galėtų suteikti viltį“.

Gydytoja klounė Justė, jau trečius metus reguliariai dirbanti ligoninėse ir pirmą kartą išbandžiusi save „Cirko pacientų“ projekte, sako iš Druskininkų namo parsivežusi daug įspūdžių: „nuo pačių mažiausių iki pačių didžiausių, nuo tyliausių iki pačių skambiausių, nuo to, kas atrodo taip paprasta, iki tokių žadą atimančių dalykų, kad net pati nepastebi, kaip vaikai paneria į šį beprotišką pasaulį.“ Justė sako, kad jai darbas su vaikais yra dovana, o „Cirko pacientai“ – galimybė padėti vaikui atrasti savo talentą ir galimybes, kuriomis ne visada tikima.

Projekto „Cirko pacientų“ pagrindinis tikslas - ilgalaikį gydymo procesą išgyvenantiems vaikams sudaryti galimybę pademonstruoti ir atrasti savo talentus, per kūrybinį - edukacinį procesą tobulinti bendravimo ir meninius įgūdžius. Projektas subtiliu būdu įgalina vaikus tapti integralia ir proaktyvia bendruomenės dalimi.

 
 
 

REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Naujienos > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR