“Emergency smile” Ukrainoje - kaip džiaugtis šia akimirka

"Atvykusi į Kijevą ilgai vaikščiojau pas psichologą, išbandžiau įvairias terapijos rūšis, bet niekas nepadėjo. Psichologas sakė, kad po visko, ką patyriau, man reikia daugiau pozityvių emocijų ir vėl išmokti šypsotis. Tačiau man tai niekaip nepavykdavo, niekas nedžiugino, o per prievartą šypsotis neišeidavo. Per keturias dirbtuvių dienas juokiausi iš širdies kasdien ir vėl prisiminiau, ką reiškia džiaugtis tiesiog šia akimirka", – savo patirtimi kūrybinėse dirbtuvėse dalinasi 37-erių Svetlana, “Emergency smile Ukraine” dalyvė.

Misija skleisti džiaugsmą

Gegužės 1-13 d. jungtinė lietuvių, čekų ir slovakų organizacijos “Raudonos nosys gydytojai klounai” komanda surengė džiaugsmo misiją į Rytinės Ukrainos pabėgėlių centrą. Gydytojai klounai, kurių specializacija emocinė pagalba, stengėsi įkvėpti optimizmo čia gyvenantiems žmonėms, priverstinai palikusiems  savo namus karinio konflikto metu. 

Naudodami efektyvią klounų terapijos metodiką gydytojai klounai dvi savaites skaidrino pabėgėlių centro gyventojų kasdienybę. Kartu su centro mažaisiais ir suaugusiais rengė interaktyvias kūrybines dirbtuves, mokėsi įvardinti ir išreikšti emocijas, ieškojo problemų sprendimų pasitelkę teatro ir cirko įgūdžius. Užsiėmimus vainikavo finalinis pasirodymas, kuriame buvo sudėta visa įgyta patirtis.

Svajonės pildosi, kai esi draugų apsuptyje

Kūrybinių dirbtuvių metu vaikai ir suaugusieji dalijosi savo svajonėmis, vardijo dalykus, kurių šiuo metu jie norėtų labiausiai. Vaikų sąraše netrūko fantazijos, čia buvo: šuniukas, skrydis į kosmosą, oranžinė mašina, kelionė į Paryžių. Paaugiai ir suagusieji norėjo praplėsti saviraiškos ribas: išmokti anglų kalbą, režisuoti spektaklius, kurti dainas, kurių klausytųsi visas pasaulis. Nemažai išsakytų svajonių buvo susiję ir su namais – noru sugrįžti į savo ramią prisijaukintą erdvę. "Norėčiau keliauti po pasaulį, bet visada turėti namus, į kuriuos gera sugrįžti", - sakė Ala, gyvenanti pabėgėlių centre.

Kūrybos procese dalyviai nusprendė, kad finalinio pasirodymo metu pristatys istoriją "Kelionė namo". Kelionės metu scenoje naujosios žvaigždės sutiko daug kliūčių, bet kartu turėjo galimybę ir įgyvendinti savo svajones. Pakeliui namo atsirado ir šuniukas, ir mašina, bet svarbiausia – daug daug draugų. Juk namai ir yra ten, kur mūsų draugai.

Dvi savaites trukusi džiaugsmo misija suteikė gerų emocijų ne tik centro gyventojams, bet ir darbuotojams. Socialiniai klounai taip pat spėjo aplankyti ir Kijevo vaikų ligoninę "Oxmadiet" bei vaikų namus "Moja rodina", esančius užmiestyje. "Gaila, kad reikės išsiskirti", – taip gydytojus klounus išlydėjo ukrainiečiai.

Misijos skaičiai:

- 5 gydytojų klounų pasirodymai, kuriuos pamatė beveik 500 žmonių;

- 120 šypsenų, padovanota "Oxmadiet" vaikų ligoninėje Kijeve;

- 4 dienų kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvavo 4 grupės, viso 78 dalyviai;

- 2 pasirodymai su dirbtuvių dalyviais, kuriuose stebėjo 150 žmonių.

REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Naujienos > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR