Apie mus

RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai – tai Lietuvoje  gydytojus klounus vienijanti organizacija, kurios tikslas – lankyti sergančius vaikus ligoninėse ir dovanoti jiems šypsenas, padedančias sveikti!


Moksliniai tyrimai rodo, kad juokas:

- stabdo streso hormonų (kortizono ir adrenalino) gamybą;
- didina endorfinų, mažinančių skausmą, kiekį;
- padeda sutrumpinti sveikimo procesą.

Taip pat skatina optimizmą, lavina vaizduotę, padeda kurti ryšius tarp žmonių.


Dirbame vadovaudamiesi šiais principais:

- Individualus bendravimas su vaikais per jų fantaziją ir vaizduotę;
- Prisitaikymas prie vaikų kasdienės aplinkos ir poreikių; 
- Glaudus bendradarbiavimas su ligoninės personalu; 
- Vaikų tėvų ir artimųjų įtraukimas; 
- Pasirodymų meninės kokybės užtikrinimas;
- Skaidrumas: viešai skelbiame veiklos ir finansines ataskaitas. 

PROGRAMOS

Reguliarūs apsilankymai vaikų ligoninėse

Gydytojai klounai reguliariai lanko sergančius vaikus Lietuvos ligoninėse teikdami emocinę paramą vaikams ir juos slaugantiems artimiesiems. Profesionalūs aktoriai klounai dirba poroje po du, užsukdami į palatas ir individualiai bendraudami su vaikas per jų fantaziją ir vaizduotę. Tokiu būdu mažiesiems pacientams ir juos slaugantiems artimiesiems gydytojai klounai padovanoja džiugių akimirkų, kurių ligoninėse tikrai trūksta. Klounų apsilankymai praskaidrina ligoninės kasdienybę, mažina stresą ir baimę, padeda atsipalaiduoti, lavina vaizduotę. Stengiamasi su kiekvienu vaiku pabendrauti individualiai. 

Gydytojai klounai vaikų ligoninėse lankosi ištisus metus: Vaikų ligoninėje Santariškėse - kiekvieną savaitę po du kartus, Antakalnio vaikų ligoninėje - kiekvieną savaitę po vieną kartą, Kauno klinikų vaikų ligoninėje - kas antrą savaitę, Klaipėdos vaikų ligoninėje - kas antrą mėnesį. 

Per mėnesį aplankome daugiau nei 1000 vaikų.

„Cirko pacientai“

Programa „Cirko pacientai“ - tai 4 dienų cirko kūrybinės dirbtuvės sanatorijoje besigydantimes vaikams. Tris dienas vaikai, padedami aktorių klounų, mokosi cirko subtilybių ir ketvirtą dieną pristato pasirodymą bendruomenės nariams.

Programos „Cirko pacientai“ pagrindinis tikslas - ilgalaikį gydymo procesą išgyvenantiems ir reabilitacijoje sveikstantiems vaikams sudaryti galimybę pademonstruoti ir atrasti savo talentus, per kūrybinį-edukacinį procesą tobulinti bendravimo ir meninius įgūdžius. Programa subtiliu būdu įgalina vaikus tapti integralia ir proaktyvia bendruomenės dalimi.

„Keliaujantis klounų orkestras"

Keliaujantis klounų orkestras - tai specialus muzikinis spektaklis vaikams, turintiems proto ar kompleksines negalias. Tai vienintelis toks spektaklis Lietuvoje.

Muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie trijų klounų orkestro, išmesto iš cirko, kelionę, bandant sukurti ir atrasti savąjį orkestrą. Šie klounų ieškojimai atveda juos pas vaikus. Tada ir prasideda tikri stebuklai. 

Kuriant spektaklį „Keliaujantis klounų orkestas“ dalyvavo tarptautinė aktorių, režisierių, pedagogų ir psichologų komanda. Spektaklio metodika, atrasta „CliniClowns“ organizacijos Olandijoje, padeda vaikams atsipalaiduoti, lavinti jų vaizduotę bei išreikšti emocijas per garsus, lytėjimą ir judesį.

Spektakliu siekiama stiprinti vaikų socialinę integraciją, taip skatinti jų raidą, pasitikėjimą savimi ir aplinkiniais bei pagerinti protinę ir kompleksinę negalią turinčių vaikų gyvenimo kokybę ir sveikatą. 

Spektaklis rodomas ne teatro salėje, bet saugioje vaikams aplinkoje – dienos centruose ar kitose vaikų ugdymo įstaigose, kur vaikai susitinka kiekvieną dieną. Siekiant sukurti artimą ryšį auditorija taip pat nėra didelė – ne daugiau nei devyni žiūrovai. 

„Keliaujantis klounų orkestras“ aplankė daugelį šalių Europoje ir susilaukė daug teigiamų atsiliepimų. 2015 metais parodėme 37 spektaklius 9 įstaigose aplankydami daugiau nei 350 vaikų.

Autorius Ramūnas Danisevičius

REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Apie > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR