Apie mus

RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai – tai ne pelno siekianti organizacija, nuo 2010 metų vienijanti profesionalius aktorius - klounus. Humoro pagalba teikiame emocinę bei psichosocialinę pagalbą labiausiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

Mūsų misija - meno priemonėmis dovanoti šypsenas ir juoką tiems, kam to trūksta labiausiai.


Moksliniai tyrimai rodo, kad juokas:

- stabdo streso hormonų (kortizono ir adrenalino) gamybą;
- didina endorfinų, mažinančių skausmą, kiekį;
- padeda sutrumpinti sveikimo procesą.

Taip pat skatina optimizmą, lavina vaizduotę, padeda kurti ryšius tarp žmonių.


Dirbame vadovaudamiesi šiais principais:

- Individualus bendravimas su vaikais per jų fantaziją ir vaizduotę;
- Prisitaikymas prie vaikų kasdienės aplinkos ir poreikių; 
- Glaudus bendradarbiavimas su ligoninės personalu; 
- Vaikų tėvų ir artimųjų įtraukimas; 
- Pasirodymų meninės kokybės užtikrinimas;
- Skaidrumas: viešai skelbiame veiklos ir finansines ataskaitas. 

PROGRAMOS

Reguliarūs apsilankymai vaikų ligoninėse

Gydytojai klounai reguliariai lanko sergančius vaikus Lietuvos ligoninėse teikdami emocinę paramą vaikams ir juos slaugantiems artimiesiems. Profesionalūs aktoriai klounai dirba poroje po du, užsukdami į palatas ir individualiai bendraudami su vaikas per jų fantaziją ir vaizduotę. Tokiu būdu mažiesiems pacientams ir juos slaugantiems artimiesiems gydytojai klounai padovanoja džiugių akimirkų, kurių ligoninėse tikrai trūksta. Klounų apsilankymai praskaidrina ligoninės kasdienybę, mažina stresą ir baimę, padeda atsipalaiduoti, lavina vaizduotę. Stengiamasi su kiekvienu vaiku pabendrauti individualiai. 

Gydytojai klounai vaikų ligoninėse lankosi ištisus metus: Vaikų ligoninėje Santariškėse - kiekvieną savaitę po du kartus, Antakalnio vaikų ligoninėje - kiekvieną savaitę po vieną kartą, Kauno klinikų vaikų ligoninėje - kas antrą savaitę, Klaipėdos vaikų ligoninėje - kas antrą mėnesį. 

Per mėnesį aplankome daugiau nei 1000 vaikų.

©Benas Navanglauskas

Kūrybinės dirbtuvės „Cirko pacientas“

Programa „Cirko pacientas“ - tai 4 dienų cirko kūrybinės dirbtuvės sanatorijoje besigydantiems vaikams. Tris dienas vaikai, padedami aktorių klounų, mokosi cirko subtilybių ir ketvirtą dieną pristato pasirodymą bendruomenės nariams.

Kūrybinių dirbtuvių „Cirko pacientas“ pagrindinis tikslas - ilgalaikį gydymo procesą išgyvenantiems ir reabilitacijoje sveikstantiems vaikams sudaryti galimybę pademonstruoti ir atrasti savo talentus, per kūrybinį-edukacinį procesą tobulinti bendravimo ir meninius įgūdžius. Programa subtiliu būdu įgalina vaikus tapti integralia ir proaktyvia bendruomenės dalimi. Siekiama suteikti vaikams daugiau pasitikėjimo, padėti kurti draugystės ryšius, išmokyti smagių triukų, kuriais galima dalintis su draugais ir taip palengvinti sugrįžimą į jų kasdienę aplinką. 

©Elze Hoogduijn

„Keliaujantis klounų orkestras"

Keliaujantis klounų orkestras - unikalus muzikinis spektaklis proto ar kompleksinių negalių bei raidos sutrikimų turintiems vaikams. Spektaklio metodika padeda vaikams atsipalaiduoti, lavinti jų vaizduotę bei išreikšti emocijas per garsus, lytėjimą ir judesį. Muzikinio spektaklio istorija pasakoja apie trijų klounų orkestro, išmesto iš cirko, kelionę - bandant sukurti ir atrasti savąjį orkestrą. Šie klounų ieškojimai atveda juos pas vaikus, tada ir prasideda tikri stebuklai. 

©Elze Hoogduijn

Programa "Tu ateik į pasimatymą"

2017 m. rugpjūčio mėnesį pradėti reguliarūs gydytojų klounų apsilankymai Vilniaus senjorų socialinės globos namuose. Gydytojai klounai lanko senjorus individualiai, kurdami gilius, pagarba ir empatija paremtus, santykius. Programa siekiama praskaidrinti dažnai monotonišką ir ribotą senjorų kasdienybę, pagerinti jų gyvenimo kokybę, suteikti jiems daugiau džiaugsmo, padėti atsipalaiduoti, atrasti paslėptus ar pamirštus talentus. 

©Adas Vasiliauskas

REGULIARI PARAMA

Sek naujienas:

 
 
Šypsenos, kurios padeda sveikti!

RAUDONOS NOSYS (Lithuania) > Apie > 

Proud partner of:

RED NOSES Clowndoctors International

Paremkite mus!

Atsiskaitomoji sąskaita AB SEB banke:

LT367044000160622044

AUKOK SMS ŽINUTE:

Siųsk sms žinutę numeriu 1405, įrašęs tekstą 1127
SMS žinutės kaina 2 EUR, parama organizacijai 1,5 EUR